Je nad míru jasné, že pokud je produkt správně vybraný, nepřesahuje naše limity, při žádosti jsme nic nezamlčeli a udali všechny opravdové výdaje, není potíž ho splácet. Úvěr může mít několik kategorií. Jednou z nich jsou například spotřebitelské půjčky. Ty většinou, už podle názvu řeší spotřebitelské potřeby klientů. Můžete si za ně pořídit prakticky cokoli, ovšem bývají v kategorii nejrizikovějších. Většinou vytrhávají pomyslný trn z paty, když potřebujete pořídit aktuálně nefunkční spotřebič, financovat vánoční dárky, nebo udělat radost rodině dovolenou. Vždy to bývají ne zrovna důležité věci a proti poruchám elektrospotřebičů v domácnosti, je lepší pojistit se alespoň nějakými úsporami.
Další v řadě je takzvaný úvěr kontokorentní. Nabízí opakované čerpání sjednané částky, je to nouzová záležitost, když se nedostávají finance na účtu. Klienti by se ho měli naučit brát jako přechodné východisko a i když ho mají sjednaný, nevyužívat ho pravidelně. Jednou z dalších možností je čerpání peněz formou takzvané kreditní karty. Ano, na začátku to bývá, lákává vidina nabité karty na dohodnutou částku. Pokud jí do určité doby splatíte, čerpací období bývá bezúročné. Ale pokud ne? Připlatíte si tučným úrokem.
Samostatnou kapitolou jsou hypotéky. Jako jedny z mála jsou odborníky doporučované a většinou používané k financování bydlení. Jsou vázané určitými podmínkami, musíte je plně využívat na pořízení nemovitosti, či na koupi bytu. Samozřejmě, že na sebe vztahují i část vnitřního vybavení, zjednodušeně lze říci, že vše, co je pevně spojené s bytem, může být také financováno hypotékou. Koupelny, kuchyně, podlahy. V žádném případě z hypotéky nemůžete pořídit automobil, či luxusní dovolenou. Ale i tady je potřeba hned na začátku nastavit správné parametry. Tento finanční produkt sice můžete po určité době refinancovat s výhodnějším úrokem, ale celková částka ke splacená zůstává.